První spuštění virtuálního serveru ze šablony na bázi Turnkey Linuxu verze 13.0

Následující text popisuje, jak rychle a snadno nastavit svůj virtuální server po prvním spuštění. Uvedený postup je platný pouze pro virtuální servery postavené na Turnkey Linuxu verze 13 a neliší se dále pro jednotlivě zaměřené šablony (eshopy, hostingy, …).

Nejprve si nastavte SSH heslo uživatele root

S pomocí webového administračního rozhraní 4smart.cz si nejprve u svého virtuálního serveru nastavte SSH přihlašovací heslo pro uživatele root. Volbě hesla věnujte náležitou pozornost. Slabá hesla jsou tím největším rizikem a také častou cestou pro potenciální hackery.

Přihlaste se do svého virtuálního serveru

Do svého webového prohlížeče zadejte IP adresu svého virtuálního serveru a klikněte na odkaz níže, kterým spustíte ShellInABox. Jinou možností, jak se do VPS přihlásit, je nástroj Putty (Windows) nebo příkaz ssh zadaný v terminálu (pokud používáte Linux). Při prvním spuštění bude automaticky po přihlášení nastartován script inithooks, který po Vás vyptá veškeré potřebné nastavení včetně hesel a jiných nastavení.

Svůj virtuální server restartujte

Restartem po automatickém odhlášení zajistíte, že budou veškeré služby fungovat dle očekávání. Restart není nezbytný, ale přesto jej raději doporučujeme.

 
sablony-turnkey-linux-13.0.txt · Poslední úprava: 2015/08/19 16:05 autor: misa