Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
debian-8.0-x86_64-prestashop [2017/08/08 15:08]
root [E-Shop do 5 minut na 4smart.cz v podobě řešení instalace PrestaShop]
— (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
-[[http://​it-techcz.com|{{ :​930x180.png?​700 |}}]] 
  
-====== E-Shop do 5 minut na 4smart.cz v podobě řešení instalace PrestaShop ====== 
-{{:​prestashop-bez-4smart.png?​direct&​300 |}} 
- 
-Poohlížíte se po vlastním e-shopu? Toužíte prodávat svoje zboží? U nás můžete mít svůj **e-shop do 5 minut**. Stačí se zaregistrovat na [[http://​4smart.cz]] a vytvořit si svůj e-shop. Nabízíme totiž hotové řešení. Díky přednastavenému kreditu si můžete vše nezávazně vyzkoušet. Po vytvoření je obvykle třeba e-shop nastavit na míru, například upravit jeho vzhled, naskladnit zboží, doplnit všeobecné obchodní podmínky, nastavit platební možnosti a můžete prodávat! **Že se v nastavení nevyznáte? Nevadí, rádi Vám s ním pomůžeme, stačí se na nás obrátit** - napište nám e-mail podpora@4smart.cz a domluvíme se na spolupráci podle Vašich požadavků. Sdělíte nám co potřebujete a my to pro Vás zařídíme. 
- 
-Zajímá Vás, kolik bude stát měsíčně provoz takového e-shopu? Prakticky můžete počítat s konečnou cenou od 60 Kč za měsíc. Bude-li mít Váš e-shop větší návštěvnost a tedy i větší požadavky na provoz, lze počítat s cenou kolem 100 Kč za měsíc. 
- 
-Co je to vlastně PrestaShop? PrestaShop je svobodný elektronický obchod, neboli e-shop dostupný zdarma pro každého. PrestaShop staví svůj business na dodatečných komponentách,​ které lze do e-shopu přikupovat,​ není to však nutnost. Základní jednoduchý e-shop tyto komponenty nepotřebuje. Pokud ale uvažujete například o platbách kartou, bude v tomto případě nutné nejspíše zakoupit nějakou komponentu, jenž bude nabízet rozhraní pro platební bránu. Ceny dodatečných rozšíření pro e-shop nejsou nijak závratné, jde většinou o jednorázové položky v řádech stovek korun. Komponenty lze navíc naprogramovat i namíru pro zákazníka. PrestaShop poskytuje obrovské možnosti co do flexibility jeho funkcí a to je rozhodně velkým plusem. 
- 
-====== Jak vypadá E-shop PrestaShop v Praxi ====== 
-Podívejte se sami: 
- 
-[[http://​clickandfun.eu|Click&​Fun krmení pro zvířata]] 
-[[http://​eshop.home-systems.cz|Home-Systems.cz chytrá domácnost]] 
- 
-====== Průvodce instalací e-shopu PrestaShop ====== 
-Začít používat PrestaShop na [[http://​4smart.cz|4smart.cz]] je velmi snadné. Vše popisuje následující postup doplněný o obrázky. ​ 
- 
-  * Vytvořte si virtuální server s pomocí webového administračního rozhraní 4smart.cz a šablony debian-8.0-x86_64-prestashop. 
-{{ :​prestashop-0.png?​500 |}} 
-  * Před vytvoření virtuálního serveru budete vyzváni k zadání hesla databázového uživatele '​root',​ toto heslo budete za chvíli potřebovat. 
-{{ ::​prestashop-1.png?​600 |}} 
-  * Po vytvoření virtuálního serveru zadejte do prohlížeče veřejnou IPv4 adresu svého virtuálního serveru, případně automaticky přidělenou subdoménu 4smart.eu, pokud používáte neveřejnou IPv4 adresu. 
-{{ :​prestashop-2.png?​500 |}} 
-  * Ve Vašem webovém prohlížeči bude zobrazen instalátor e-shopu Prestashop, který Vás vyzve k zadání databázového uživatele - zadejte '​root',​ a databázového hesla, které jste nastavili o dva kroky výše. 
-{{ :​prestashop-3.png?​500 |}} 
-  * Postupně projděte jednotlivé kroky instalátoru při kterých dojde mimo jiné k vytvoření databázových tabulek ve Vašem virtuálním serveru. 
-  * Po dokončení procesu instalace s pomocí webového prohlížeče **je třeba manuálně odstranit adresář /​var/​www/​install ve Vašem virtuálním serveru**. Pokud jste uživatel Windows, budete potřebovat program Putty, uživatelé Linuxu to mají snažší, stačí se přihlásit s pomocí programu ssh a pak například použít správce souborů mc pro pohodlnější přesun v adresářové struktuře a smazání příslušného adresáře. 
-  * Je-li adresář /​var/​www/​install smazán, můžete se s pomocí webového prohlížeče přihlásit do administrace svého e-shopu, opět použijte v URL buď veřejnou IPv4 adresu, nebo automaticky přidělenou subdoménu 4smart.eu, pokud používáte neveřejnou IPv4 adresu. Url je pak zakončeno /admin, tedy celé url pro back-office má obecný tvar: 
- 
-<​code>​ 
-http://​muj_server_na_4smart/​admin 
-</​code>​ 
- 
-[[http://​it-techcz.com|{{ :​930x180.png?​700 |}}]] 
 
debian-8.0-x86_64-prestashop.1502197729.txt.gz · Poslední úprava: 2017/08/08 15:08 autor: root