Command disabled: backlink
 

debian-8.0-x86_64-prestashop

Prestashop je opensource internetový obchod, který lze přizpůsobovat vlastním potřebám. Tento software podporuje šablony, které umožňují definovat vzhled vlastního e-shopu, mnoho platebních metod, například PayPal a bohatý back-office pro správu sortimentu nabízeného zboží, přehled statistik, uživatelů, košíků, objednávek, skladu apod.

Chcete-li vytvořit a používat vlastní e-shop, následujte tyto kroky:

  1. Vytvořte si virtuální server s pomocí webového administračního rozhraní 4smart.cz a šablony debian-8.0-x86_64-prestashop.
  2. Před vytvoření virtuálního serveru budete vyzváni k zadání hesla databázového uživatele 'root', toto heslo budete dále potřebovat viz krok 4.
  3. Po vytvoření virtuálního serveru zadejte do prohlížeče veřejnou IPv4 adresu svého virtuálního serveru, případně automaticky přidělenou subdoménu 4smart.eu, pokud používáte neveřejnou IPv4 adresu.
  4. Ve Vašem webovém prohlížeči bude zobrazen instalátor e-shopu Prestashop, který Vás vyzve k zadání databázového uživatele - zadejte 'root', a databázového hesla - zadejte vlastní heslo viz krok 2.
  5. Postupně projděte jednotlivé kroky instalátoru při kterých dojde mimo jiné k vytvoření databázových tabulek ve Vašem virtuálním serveru.
  6. Po dokončení procesu instalace s pomocí webového prohlížeče je dále třeba manuálně odstranit adresář /var/www/install ve Vašem virtuálním serveru. Pokud jste uživatel Windows, budete potřebovat program Putty, uživatelé Linuxu to mají snažší, stačí se přihlásit s pomocí programu ssh a pak například použít správce souborů mc pro pohodlnější přesun v adresářové struktuře a smazání příslušného adresáře.
  7. Je-li adresář /var/www/install smazán, můžete se s pomocí webového prohlížeče přihlásit do back-office svého e-shopu, opět použijte v URL buď veřejnou IPv4 adresu, nebo automaticky přidělenou subdoménu 4smart.eu, pokud používáte neveřejnou IPv4 adresu. Url je pak zakončeno /admin4smart, tedy celé url pro back-office má obecný tvar:
http://muj_server_na_4smart/admin4smart

V případě problémů s instalací nás neváhejte kontaktovat, instalaci můžeme zrealizovat zdarma i za Vás, na přání.

 
debian-8.0-x86_64-prestashop.txt · Poslední úprava: 2016/01/13 13:26 autor: root