debian-8.0-x86_64-prestashop

Prestashop je opensource internetový obchod, který lze přizpůsobovat vlastním potřebám. Tento software podporuje šablony, které umožňují definovat vzhled vlastního e-shopu, mnoho platebních metod, například PayPal a bohatý back-office pro správu sortimentu nabízeného zboží, přehled statistik, uživatelů, košíků, objednávek, skladu apod.

Chcete-li vytvořit a používat vlastní e-shop, následujte tyto kroky:

  • Vytvořte si virtuální server s pomocí webového administračního rozhraní 4smart.cz a šablony debian-8.0-x86_64-prestashop.

  • Před vytvoření virtuálního serveru budete vyzváni k zadání hesla databázového uživatele 'root', toto heslo budete za chvíli potřebovat.

  • Po vytvoření virtuálního serveru zadejte do prohlížeče veřejnou IPv4 adresu svého virtuálního serveru, případně automaticky přidělenou subdoménu 4smart.eu, pokud používáte neveřejnou IPv4 adresu.

  • Ve Vašem webovém prohlížeči bude zobrazen instalátor e-shopu Prestashop, který Vás vyzve k zadání databázového uživatele - zadejte 'root', a databázového hesla, které jste nastavili o dva kroky výše.

  • Postupně projděte jednotlivé kroky instalátoru při kterých dojde mimo jiné k vytvoření databázových tabulek ve Vašem virtuálním serveru.
  • Po dokončení procesu instalace s pomocí webového prohlížeče je třeba manuálně odstranit adresář /var/www/install ve Vašem virtuálním serveru. Pokud jste uživatel Windows, budete potřebovat program Putty, uživatelé Linuxu to mají snažší, stačí se přihlásit s pomocí programu ssh a pak například použít správce souborů mc pro pohodlnější přesun v adresářové struktuře a smazání příslušného adresáře.
  • Je-li adresář /var/www/install smazán, můžete se s pomocí webového prohlížeče přihlásit do administrace svého e-shopu, opět použijte v URL buď veřejnou IPv4 adresu, nebo automaticky přidělenou subdoménu 4smart.eu, pokud používáte neveřejnou IPv4 adresu. Url je pak zakončeno /admin, tedy celé url pro back-office má obecný tvar:
http://muj_server_na_4smart/admin

 
debian-8.0-x86_64-prestashop.txt · Poslední úprava: 2017/07/18 07:06 autor: root