E-Shop do 5 minut na 4smart.cz v podobě řešení instalace PrestaShop

Poohlížíte se po vlastním e-shopu? Toužíte prodávat svoje zboží? U nás můžete mít svůj e-shop do 5 minut. Stačí se zaregistrovat na http://4smart.cz a vytvořit si svůj e-shop. Nabízíme totiž hotové řešení. Díky přednastavenému kreditu si můžete vše nezávazně vyzkoušet. Po vytvoření je obvykle třeba e-shop nastavit na míru, například upravit jeho vzhled, naskladnit zboží, doplnit všeobecné obchodní podmínky, nastavit platební možnosti a můžete prodávat! Že se v nastavení nevyznáte? Nevadí, rádi Vám s ním pomůžeme, stačí se na nás obrátit - napište nám e-mail podpora@4smart.cz a domluvíme se na spolupráci podle Vašich požadavků. Sdělíte nám co potřebujete a my to pro Vás zařídíme.

Zajímá Vás, kolik bude stát měsíčně provoz takového e-shopu? Prakticky můžete počítat s konečnou cenou od 60 Kč za měsíc. Bude-li mít Váš e-shop větší návštěvnost a tedy i větší požadavky na provoz, lze počítat s cenou kolem 100 Kč za měsíc.

Co je to vlastně PrestaShop? PrestaShop je svobodný elektronický obchod, neboli e-shop dostupný zdarma pro každého. PrestaShop staví svůj business na dodatečných komponentách, které lze do e-shopu přikupovat, není to však nutnost. Základní jednoduchý e-shop tyto komponenty nepotřebuje. Pokud ale uvažujete například o platbách kartou, bude v tomto případě nutné nejspíše zakoupit nějakou komponentu, jenž bude nabízet rozhraní pro platební bránu. Ceny dodatečných rozšíření pro e-shop nejsou nijak závratné, jde většinou o jednorázové položky v řádech stovek korun. Komponenty lze navíc naprogramovat i namíru pro zákazníka. PrestaShop poskytuje obrovské možnosti co do flexibility jeho funkcí a to je rozhodně velkým plusem.

Jak vypadá E-shop PrestaShop v Praxi

Průvodce instalací e-shopu PrestaShop

Začít používat PrestaShop na 4smart.cz je velmi snadné. Vše popisuje následující postup doplněný o obrázky.

  • Vytvořte si virtuální server s pomocí webového administračního rozhraní 4smart.cz a šablony debian-8.0-x86_64-prestashop.

  • Před vytvoření virtuálního serveru budete vyzváni k zadání hesla databázového uživatele 'root', toto heslo budete za chvíli potřebovat.

  • Po vytvoření virtuálního serveru zadejte do prohlížeče veřejnou IPv4 adresu svého virtuálního serveru, případně automaticky přidělenou subdoménu 4smart.eu, pokud používáte neveřejnou IPv4 adresu.

  • Ve Vašem webovém prohlížeči bude zobrazen instalátor e-shopu Prestashop, který Vás vyzve k zadání databázového uživatele - zadejte 'root', a databázového hesla, které jste nastavili o dva kroky výše.

  • Postupně projděte jednotlivé kroky instalátoru při kterých dojde mimo jiné k vytvoření databázových tabulek ve Vašem virtuálním serveru.
  • Po dokončení procesu instalace s pomocí webového prohlížeče je třeba manuálně odstranit adresář /var/www/install ve Vašem virtuálním serveru. Pokud jste uživatel Windows, budete potřebovat program Putty, uživatelé Linuxu to mají snažší, stačí se přihlásit s pomocí programu ssh a pak například použít správce souborů mc pro pohodlnější přesun v adresářové struktuře a smazání příslušného adresáře.
  • Je-li adresář /var/www/install smazán, můžete se s pomocí webového prohlížeče přihlásit do administrace svého e-shopu, opět použijte v URL buď veřejnou IPv4 adresu, nebo automaticky přidělenou subdoménu 4smart.eu, pokud používáte neveřejnou IPv4 adresu. Url je pak zakončeno /admin, tedy celé url pro back-office má obecný tvar:
http://muj_server_na_4smart/admin

 
debian-8.0-x86_64-prestashop.txt · Poslední úprava: 2017/08/08 15:08 autor: root