Co byste měli vědět o 4smart.cz

Kde se nacházejí fyzické servery 4smart.cz

Naše servery jsou umístěny v datacentru Master s.r.o. v Brně na ulici Cejl. Serverovna je vybavena klimatizací, zálohovaným napájením a Gigabitovou konektivitou. Nemáme žádné servery umístěné v zahraničí.

Jak stabilní je 4smart.cz?

Infrastruktura 4smart.cz je robustní, navržená tak, aby ustála selhání disku i celého HW uzlu. 4smart.cz má non-stop k dispozici záložní fyzické servery, na které se přesune provoz virtuálních serverů, dojde-li k selhání některého jiného fyzického serveru. Všechna data se neustále replikují mezi každým ostrým a záložním fyzickým serverem. Dostupnost 4smart.cz je bez nadsazení výborná, při srovnání s ostatními virtualserver hostingy jsme na samotné špici v dostupnosti. Tento fakt mohou potvrdit všichni naši uživatelé.

Kam dobít kredit?

Informace o způsobech dobíjení kreditu najdete po přihlášení ve svém účtu 4smart.cz. Na horní liště klikněte na Přehled vyúčtování a následně zvolte Dobíjení kreditu. Provádíte-li platbu bankovním převodem, nezapomeňte prosím vždy uvést svůj variabilní symbol. V opačném případě může být přijatá platba vrácena zpět na účet plátce. Všechny platby, které dorazí na naše účty vedené u Fio banky, jsou strojově obsluhovány. Kredit je připsán automaticky ihned, jakmile dorazí na náš účet. Platby, které dorazí na naše ostatní účty (Komerční Banka) jsou obsluhovány ručně - kredit je připisován obsluhou nejpozději následující pracovní den.

Lze na 4smart.cz hostovat Windows virtuální servery?

Bohužel nelze. Naše technologie cílí výhradně na Linux, tedy na svobodný a otevřený software.

Jaké Linuxové jádro používáte?

Naše fyzické stroje používají OpenVZ jádro Red Hat Enterprise Linux verze 6 (zkráceně RHEL6). Jedná se o speciálně upravené jádro ze starší větve 2.6.32.

Proč používáte tak staré Linuxové jádro?

Na serveru se obecně hodí být spíše konzervativní. V současné době nás jádro RHEL6 (2.6.32) nijak neomezuje. Dřívější problémy s kompatibilitou systemd jsou již vyřešené a ostatní software, který bývá provozován na serveru, nevytváří vyšší nároky. V tuto chvíli je tedy jádro 2.6.32 plně dostačující, maximálně stabilní a vyvíjí se. Aktualizace Linuxového jádra fyzických strojů provádíme přibližně 2x do roka.

Kolik fyzických serverů tvoří 4smart.cz?

Aktuálně (březen 2016) je to 6 ostrých serverů a 2 záložní, tedy celkem 8 fyzických serverů.

Jaké disky jsou ve Vašich serverech, používáte SSD disky?

Asi ze 70% procent jde o SSD disky různých kapacit. Zbytek jsou běžné magnetické disky, které slouží převážně jako datové sklady pro uživatelské zálohy.

 
co_byste_meli_vedet_o_4smart.cz.txt · Poslední úprava: 2017/06/23 14:25 autor: root