Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
centos5-x86_64-elastix-rx [2017/02/03 11:40]
root
— (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
-==== centos-5-x86_64-elastix-25,​ centos5-x86_64-elastix-r[X] ==== 
- 
-Šablona hotové instalace Elastix přináší více než jen možnost mít vlastní virtuální VoIP ústřednu s www rozhraním. Elastix sjednocuje mnoho konceptů pro komunikaci. Na jednom místě tak máte e-mailový server, ​ 
-Instant Messaging XMPP server, Fax server, VoIP ústřednu - to vše za podpory webových rozhraní. Elastix navíc integruje software v podobě instalace vTiger pro řízení vztahu se zákazníky,​ tzv CRM, který ocení hlavně firmy. Mezi jiné možnosti Elastixu patří integrovaný kalendář s podporou Text to Speech. Jinými slovy si nastavíte událost v kalendáři a volitelně můžete zajistit, aby Vám ústředna zavolala a text Vám až do sluchátka Vašeho VoIP telefonu přečetla. Alternativně lze definovat také upozornění emailem. 
- 
-Na 4smart.cz jsou aktuálně k dispozici dvě šablony s instalací prostředí Elastix verze 2.x . Šablona centos5-x86_64-elastix-r[X] poskytuje instalaci prostředí Elastix verze 2.3. Tato šablona je osvědčená a dosti používaná. Dále je k dispozici šablona s označením centos-5-x86_64-elastix-25,​ která je novější a poskytuje instalaci prostředí Elastix verze 2.5. 
-Samotné prostředí CentOS 5 je již zastaralé, ovšem dodatečná bezpečností opatření, která lze realizovat na virtuálním serveru postaveném na této šabloně (iptables - paketový filtr), umožňí i tak provozovat stabilní a bezpečné řešení pro komunikaci. 
- 
-{{:​unified-communications.gif|}} 
- 
- 
-=== Jak snadno a rychle začít: === 
-  * Nejprve se musíte přihlásit do www aplikace 4smart (www.4smart.cz). Pokud jste se dosud nezaregistroval(a),​ začněte nejprve tímto krokem. Po přihlášení klikněte na tlačítko " Vytvořit nový server"​ a z dostupných šablon vyberte "​centos5-x86_64-elastix-r[X]"​. V dalším kroku bude třeba nastavit několik přihlašovacích údajů do různých částí webového rozhraní. Při volbě hesel buďte pečliví. Příliš slabé heslo je bezpečnostní slabinou a může znamenat případné zneužití Vašich dat útočníkem,​ provolání Vašeho kreditu, přístup k případným nahrávkám hovorů a nebo jiné nepříjemnosti. 
- 
-{{:​elastix-nextstep.png|}} 
- 
-  * Nyní vyčkejte přibližně jednu minutu na dokončení procesu vytváření virtuálního serveru a automatickou konfiguraci instalace v souladu s údaji pro přihlášení,​ které byly v předchozím kroku vyplněny. 
-  * Do svého webového prohlížeče zadejte IP adresu Vašeho virtuálního serveru a přihlaste se. 
- 
-{{:​elastix-afterlogin.jpeg|}} 
- 
-=== Možnosti webového rozhraní Elastix === 
- 
- Nyní následuje několik screenshotů jednotlivých částí webového rozhraní Elastix a pár informací, které nejsou na škodu a mohou usnadnit Vaši práci. 
- 
-== Plánovač s podporou Text-toSpeech == 
- 
-{{:​elastix-agenda.jpeg|}} 
- 
-== RoundCube Webmail - webové rozhraní pro přístup k emailům == 
- 
-{{:​elastix-roundcube.jpeg|}} 
- 
-== Virtual Fax List == 
- 
-{{:​elastix-faxlist.jpeg|}} 
- 
-== Webové rozhraní FreePBX pro nastavení VoIP ústředny Asterisk (část integrovaná do Elastix a povolení přístupu k plné funkcionalitě FreePBX) == 
- 
-{{:​elastix-freepbx1.jpeg|}} 
- 
-Elastix integruje část webového rozhraní FreePBX přímo do sebe. Toto řešení je spíše estetické, nežli praktické a navíc není úplně dotaženo do konce. Pomineme-li absenci některých prvků FreePBX rozhraní, které například umožňují provádět aktualizace jednotlivých modulů FreePBX, velmi brzy zjistíme, že tato "​integrace"​ má další mouchy. Například chování klávesy enter (odřádkování) při editaci nastavení v html komponentách textarea nemá očekávaný význam, jako v případě ne-integrovaného FreePBX, což může dělat problémy. Nelze tedy udělat odskok na nový řádek bez mezi kroku v podobě uložení prováděného nastavení ve FreePBX. 
- 
-Naštěstí je FreePBX v této šabloně možné zpřístupnit napřímo - bez integrace, kde již vše funguje, jak má. Stačí pouze kliknout na **Security -> Advanced Settings** a zde povolit **Enable direct access[Not-embedded] to FreePBX**. Před kliknutím na **Save** je ještě třeba vložit (staré/​nové) heslo v části **Gange Password**. Po takto provedených změnách stačí URL v prohlížeči za IP adresou nebo doménovým jménem Vašeho VPS zakončit **/admin**. To vše ukazují následující obrázky: 
- 
-{{:​elastix-enable-freepbx-dacces.jpeg|}} 
- 
-{{:​elastix-freepbx2.jpeg|}} 
- 
-== Elastix také integruje Flash Operator Panel == 
- 
-{{:​elastix-fop.jpeg|}} 
- 
-== OpenFire pro administraci XMPP IM Serveru == 
- 
-{{:​elastix-openfire.jpeg|}} 
- 
-== Další součásti komplexního webového rozhraní této šablony == 
-Mezi další užitečné funkce, které jsou přístupné přes webové rozhraní, patří přístup ke zvukovým nahrávkám hovorů (Asterisk Recording Interface) nebo CDR Reporty o uskutečněných hovorech. S pomocí nejrůznějších pluginů pro Elastix a FreePBX pak lze škálu těchto funkcí doplňovat a rozšiřovat. 
-Jejich aktualizace a instalace je snadná a provádí se výhradně přes webové rozhraní. 
- 
- 
  
 
centos5-x86_64-elastix-rx.1486118457.txt.gz · Poslední úprava: 2017/02/03 11:40 autor: root