Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
centos5-x86_64-elastix-rx [2017/02/03 11:34]
root
centos5-x86_64-elastix-rx [2017/02/03 11:40] (aktuální)
root
Řádek 3: Řádek 3:
 Šablona hotové instalace Elastix přináší více než jen možnost mít vlastní virtuální VoIP ústřednu s www rozhraním. Elastix sjednocuje mnoho konceptů pro komunikaci. Na jednom místě tak máte e-mailový server, ​ Šablona hotové instalace Elastix přináší více než jen možnost mít vlastní virtuální VoIP ústřednu s www rozhraním. Elastix sjednocuje mnoho konceptů pro komunikaci. Na jednom místě tak máte e-mailový server, ​
 Instant Messaging XMPP server, Fax server, VoIP ústřednu - to vše za podpory webových rozhraní. Elastix navíc integruje software v podobě instalace vTiger pro řízení vztahu se zákazníky,​ tzv CRM, který ocení hlavně firmy. Mezi jiné možnosti Elastixu patří integrovaný kalendář s podporou Text to Speech. Jinými slovy si nastavíte událost v kalendáři a volitelně můžete zajistit, aby Vám ústředna zavolala a text Vám až do sluchátka Vašeho VoIP telefonu přečetla. Alternativně lze definovat také upozornění emailem. Instant Messaging XMPP server, Fax server, VoIP ústřednu - to vše za podpory webových rozhraní. Elastix navíc integruje software v podobě instalace vTiger pro řízení vztahu se zákazníky,​ tzv CRM, který ocení hlavně firmy. Mezi jiné možnosti Elastixu patří integrovaný kalendář s podporou Text to Speech. Jinými slovy si nastavíte událost v kalendáři a volitelně můžete zajistit, aby Vám ústředna zavolala a text Vám až do sluchátka Vašeho VoIP telefonu přečetla. Alternativně lze definovat také upozornění emailem.
 +
 +Na 4smart.cz jsou aktuálně k dispozici dvě šablony s instalací prostředí Elastix verze 2.x . Šablona centos5-x86_64-elastix-r[X] poskytuje instalaci prostředí Elastix verze 2.3. Tato šablona je osvědčená a dosti používaná. Dále je k dispozici šablona s označením centos-5-x86_64-elastix-25,​ která je novější a poskytuje instalaci prostředí Elastix verze 2.5.
 +Samotné prostředí CentOS 5 je již zastaralé, ovšem dodatečná bezpečností opatření, která lze realizovat na virtuálním serveru postaveném na této šabloně (iptables - paketový filtr), umožňí i tak provozovat stabilní a bezpečné řešení pro komunikaci.
  
 {{:​unified-communications.gif|}} {{:​unified-communications.gif|}}
 
centos5-x86_64-elastix-rx.txt · Poslední úprava: 2017/02/03 11:40 autor: root